Richard Scarry : Touhulan jouluaaton aatto

€12.00
In stock
Only %1 left
SKU
P-TOUH-351BBE
See all options

Voiko herra Karjula pelastaa Touhulan joulun?

Richard Scarryn lennokkaassa joulutarinassa kiidetään ilmojen halki poroilla ja kurkkukiiturilla – ja ollaan oikeissa paikoissa aivan väärään aikaan!

Irronnut kalenterisivu saa aikaan väärinkäsityksen Korvatunturilla, ja Joulupukki lähtee matkaan liian aikaisin, keskeneräiset lahjat mukanaan! Kaiken kukkuraksi hän jää jumiin savupiippuun, joka onkin siivouskomero... Mikä nyt neuvoksi? Avuliaan herra Karjulan on astuttava Joulupukin suuriin saappaisiin. Mutta onko hänestä jouluaaton pelastajaksi, hän kun on myös tavattoman kömpelö ja huono-onninen? Hyvän mielen jouluseikkailu huokuu Richard Scarryn Touhulan tuttua, hyväntahtoista iloa!

* The description may refer to a different version of the product. Details mentioned in the description, such as accessories, may not be part of the product you have selected. For detailed information about the product you have selected, please refer to the feature list below.

More Information
Categories
AuthorRichard Scarry
Co-authorsKuvittaja: Richard Scarry
Kannen suunnittelu tai taide: Richard Scarry ja Laura Lyytinen
Kääntänyt: Katariina Heilala
TitleTouhulan jouluaaton aatto
Original titleThe Night Before the Night Before Christmas
Keywordsjoulu, väärinkäsitykset, joulupukki, kommellukset
☎ +358 40 541 9287 (weekdays from 8:00 to 15:00)
Copyright © Finlandia Kirja