Veera Välimäki : Huivileikki : huiveja käsinvärjätyistä langoista
Koristeellinen huivi täydentää asua, paksu huivi lämmittää ja värikäs piristää.
Huivileikki tarjoaa kokoelman yksinkertaisen tyylikkäitä huiveja. Kokeile esimerkiksi röyhelöistä frillahuivia, graafisen yksinkertaista kolmiohuivia tai muhkeaa tuubihuivia.
Inspiroivat ohjeet on jaoteltu huivien tyylin mukaan. Toisissa huomion kiinnittää pinta: pitsikuviot, pintaneulokset ja palmikot. Toisissa taas leikitään muodolla - huivi voi olla muutakin kuin säännöllinen kolmio tai suorakulmio. Huivileikissä uudistetaan myös tuttuja kuvioita: raidankaan ei tarvitse olla aina tasaraita. Kaikissa ohjeissa tärkeässä osassa ovat hehkuvat ja harmoniset värit.
Huivileikissä on huiveja kaikille: naisille, miehille ja lapsille.
* The description may refer to a different version of the product. Details mentioned in the description, such as accessories, may not be part of the product you have selected. For detailed information about the product you have selected, please refer to the feature list below.
Categories | |
---|---|
Author | Veera Välimäki |
Title | Huivileikki : huiveja käsinvärjätyistä langoista |
Keywords | neulonta, neuletyöt, huivit |