10 kirjettä ylioppilaalle
Alkaen 10,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-10-K-29145D

Kymmenen tunnettua suomalaista eri aloilta jakaa nuoruutensa kokemuksia, elämänasenteitaan ja kannustavia ajatuksia kokoelmassa, joka rohkaisee uskomaan itseensä ja kulkemaan eteenpäin.
Kenelle: nuoret, erityisesti ylioppilaat
Takakansi
Mitä tapahtui, kun kymmentä kiinnostavaa suomalaista pyydettiin kirjoittamaan kirje uudelle ylioppilaalle? Syntyi ajaton esseekokoelma, joka kaikkien elämänkouluia käyvien kannattaa lukea, ikään ja asemaan katsomatta.Mukana mm. Riikka Pulkkinen, Antti Nylén, Maria Veitola ja Kirsi Piha. Kirjan on toimittanut Arno Kotro.
Esittely
Kymmenen tunnettua ja menestynyttä eri alojen henkilöä kirjoitti kirjeen ylioppilaalle. Syntyi vetävä ja raikas kokoelma tekstejä, joista useimmat ovat hyvin henkilökohtaisia. Kirjoittajat kuvaavat omaa nuoruuttaan ja kehitystään siksi, mitä ovat nyt. Kirjeissä on eri elämännäkemyksiä, pohdiskelua, itseironiaa ja myös elämän raadollisuutta. Kaikissa kuitenkin kulkee päällimmäisenä kannustus: usko elämään, usko itseesi, kulje eteenpäin. Kirjoittajien aitous vakuuttaa - hieno lahja kaikille nuorille!Omat kirjeensä ovat kirjoittaneet Kari Enqvist, Jaakko Heinimäki, Pentti Linkola, Anne Moilanen, Antti Nylén, Kirsi Piha, Riikka Pulkkinen, Maria Veitola, Paavo Westerberg ja Arno Kotro, joka on myös toimittanut teoksen.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Muut tekijät | Jaakko Heinimäki & Arno Kotro ym. |
| Teoksen nimi | 10 kirjettä ylioppilaalle |
| SKU | P-10-K-29145D |
