Aarni Penttilä : Aapiskukko : Näköispainos

Alkaen 6,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AAPI-CCF300
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Aarni Penttilän luoma Aapiskukko on värikäs ja innostava aapinen, joka herätti suurta huomiota ilmestyessään ja kiinnosti etenkin iloisuudellaan ja kuvakirjamaisuudellaan.

Kenelle: 6–9-vuotiaat lapset

Takakansi

Jyväskylän Kasvatusopillisen Korkeakoulun suomen kielen professorin Aarni Penttilän laatima komea aapinen Aapiskukko herätti heti ilmestyttyään suurta huomiota. Se onkin kuin iloinen ja värikäs kuvakirja, johon lapsi ihastuu ja kiintyy, se on uteliaisuutta herättävä, joten lapsi sen ääressä oppii lukemaan melkein huomaamattaan. Heti ilmestymisvuonna 1938 Aapiskukko otettiin lukukirjana käyttöön useissa kouluissa kautta maan.

Esittely

Jyväskylän Kasvatusopillisen Korkeakoulun Suomen kielen professorin Aarni Penttilän laatima komea aapinen Aapiskukko herätti heti ilmestyttyään suurta huomiota. Se onkin kuin iloinen ja värikäs kuvakirja, johon lapsi ihastuu ja kiintyy, se on uteliaisuutta herättävä, joten lapsi sen ääressä oppii lukemaan melkein huomaamattaan. Heti ilmestymisvuonna 1938 Aapiskukko otettiin lukukirjana käyttöön useissa kouluissa kautta maan.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAarni Penttilä
Teoksen nimiAapiskukko : Näköispainos
SKUP-AAPI-CCF300
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja