Adelbert von Chamisso : Varjoa vailla : kuvitettu novelli

Alkaen 4,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VARJ-E65F4C
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Adelbert von Chamisson "Varjoa vailla" kertoo kiehtovan tarinan siitä, mitä tapahtuu, kun ihminen menettää jotakin perustavanlaatuisen olennaista osaa itsestään. Kultarahojen runsaus ei korvaa puuttuvaa varjoa, joka edustaa ihmisyydelle tärkeää ominaisuutta.

Peter Schlemihl myi oman varjonsa, saaden siitä Fortunatuksen onnenkukaron, josta kultarahat eivät loppuneet millään ammentamisella. Mutta kun ihminen on varjoa vailla, häneltä puuttuu jotakin ihmiselle olennaista, mitä hän ei voi olla kaipaamatta, vaikka saisi kullan lisäksi seitsemänpeninkulman saappaat.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAdelbert von Chamisso
Teoksen nimiVarjoa vailla : kuvitettu novelli
SKUP-VARJ-E65F4C
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja