Agapetus : Viisi vekkulia : kolminäytöksinen huvinäytelmä

Alkaen 9,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VIIS-BF9F88
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Agapetuksen »Viisi vekkulia» tarjoaa tarttuvaa hyväntuulisuutta ja aitoa huumoria kolmessa näytöksessä. Luonnollinen ja luonteva ote takaa riemastuttavan luku- ja teatterielämyksen.

Agapetus on kirjoittanut uuden näytelmän — siinä uutinen, joka saa kaikki iloisen naurun ystävät valppaiksi. Hänen riemukkaat farsinsa »Olenko minä tullut haaremiin?», »Syntipukki» ja »Kaikenlaisia vieraita» ovat vielä hyvässä muistissa: luettuina, näyteltyinä ja filmattuina ne ovat tulleet koko kansan yhteiseksi omaisuudeksi.

»Viisi vekkulia» on jälleen aitoa Agapetusta, luonnollista, luontevaa ja tarttuvan hyväntuulista. Tapahtumapaikkana on ukkokoti, jonka viisi sitkeätä ja parantumattoman elämänhaluista asukasta, heidän taloudenhoitajanaan toimiva leskirouva, nuori, salaperäinen sihteerineitonen ja aika-ajoin tarkastuksella käyvä lääkäri jo sinänsä muodostavat hauskuutta lupavan yhteisön. Heidän keskinäisistä suhteistaan ja parin kesäisen päivän kuluessa sattuvista hupaisista kommelluksista Agapetus on punonut hilpeyttä ja huumoria uhkuvan kokonaisuuden, todella hyvän lisän suomalaiseen näytelmäkirjallisuuteen.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAgapetus
Teoksen nimiViisi vekkulia : kolminäytöksinen huvinäytelmä
SKUP-VIIS-BF9F88
Avainsanathuvinäytelmä
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja