Agatha Christie : Paddingtonista 16.50

Alkaen 7,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
1631770
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Agatha Christien "Paddingtonista 16.50" käynnistää mukaansatempaavan mysteerin, kun rouva McGillicuddyn todistama junamurha saa neiti Marplen tarttumaan tapauksen ratkaisuun.

Vähänpä rouva McGillicuddy tietää joutuvansa murhan silminnäkijäksi, kun hän astuu junaan Paddingtonin asemalla. Mutta niin kuitenkin käy: junan ikkunasta rouva näkee, kuinka viereisellä raiteella säälimätön tappaja kuristaa naisen hengiltä. Poliisi suhtautuu asiaan epäilevästi, sillä heille murhail ei ole olemassa ilman ruumista. Onneksi rouva McGillicuddyn ystäväpiiriin kuuluu aina yhtä terävä neiti Marple, joka suhtautuu tapaukseen vakavammin kuin virkavalta.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAgatha Christie
Muut tekijätAnna-Liisa Laine
Teoksen nimiPaddingtonista 16.50
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaWSOY
Painovuosi1968
Painos1
SidontaNidottu (pehmeäkantinen)
Sivumäärä246
Alkuteos4.50 from Paddington
Kielisuomi
SarjaSapo 87
KuntoTyydyttävä + (K2+)
MuutaPientä kulumaa, hieman tahraisuutta yläreunassa, pienoista repeämää selkämyksen kulmissa, selkämyksessä hieman vinoutta, selkämyksessä lukutaittumaa, omistajamerkintä
SKU1631770
Korkeus (mm)181
Syvyys (mm)127
Paksuus (mm)20
Paino (g)286
VerokantaALV 14 %
AvainsanatNeiti Marple
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja