Aina Ali-Vireinen : Juonikas

28,10 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JUON-5A21DF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Juonikas yhdistää sarkastista huumoria ja terävää yhteiskunnallista pohdintaa aforistisen ja proosallisen ilmaisun keinoin.

Vasta nälkäisenä susi näyttää todellisen luonteensa.

Järkeenkäyvässä työsopimuksessa on siksi oltava kirjattuna, että suden tulee paastota koko kolmen kuukauden koeaika, ennen kuin se vakinaistetaan lammaspaimenen virkaan.

(Urbaanin luontoihmisen ohella Aina on mobiili kosmopoliitti, jolle moni maailmankolkka on tullut vuosien varrella tutuksi. Kroonisia kiinnostuksen kohteita ovat ihminen, kieli ja kulttuuri. Aina kirjoittaa proosaa, runoja ja aforismeja, joista iso osa on yhteiskunnallisesti kantaa ottavia. Huumori on lähes poikkeuksetta kuvassa mukana ja usein se on sarkastista. Ainan kotisivuilla voit lukea lisää kirjoista ”Juonikas”, ”Jälkiviisasten kivi”, ”Hautomo”, ”Sanavapaa”, ”Hikipaja”, ”Labyrintti nimeltä Baabeli”, ”Paskapäiväkirja” ja ”Semisimppeli nippelipeli”. https://kirjailija-aina-ali-vireinen5.webnode.fi)

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAina Ali-Vireinen
Teoksen nimiJuonikas
SKUP-JUON-5A21DF
AvainsanatProosa, aforismi, Huumori, Satiiri, filosofia
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja