Aina Ali-Vireinen : Labyrintti nimeltä Baabeli

18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LABY-73168E
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Lähde hulvattomalle matkalle urbaanista betonilähiöstä maailman ääriin, missä musta huumori, rappioromantiikka ja maaginen realismi kietoutuvat yhteen. Labyrintti nimeltä Baabeli yhdistelee klassikoita, kielitaitoa ja yhteiskunnallista kantaaottavuutta ainutlaatuisella otteella.

Kenelle: Nuorille aikuisille, jotka arvostavat mustaa huumoria, kehityskertomuksia ja maagista realismia.

Tiedätkö, mitä Freud, Goethe, Hemingway, Kafka, H.C. Andersen, Jorge Luis Borges ja Paulo Coelho puuhastelevat kulissien takana? Entä montako sivua erottaa Jakomäen, Pääsiäissaaren ja Santiago de Compostelan toisistaan?
Kaipaatko elämääsi maisemanvaihdosta, säädytöntä sählinkiä, roisia hirtehishuumoria, rappioromantiikkaa ja slummiglamouria?

”Labyrintti nimeltä Baabeli” on kolmen koplan päättömän hauska matka stadilaisesta betonilähiöstä maailman ääriin ja ihmisyyden ytimeen. Se on moderni versio Don Quijoten kamppailusta tuulimyllyjä vastaan, uusintaotos Daavidin ja Goljatin kaksintaistosta ja Orfeuksen viimeinen mahdollisuus olla katsomatta liian varhain taaksensa. Mitkä ovat lukemat valotaululla loppusummerin soidessa?

Sukella Baabelin labyrinttiin ja löydä vastaukset kysymyksiin!

Urbaanin luontoihmisen ohella Aina on mobiili kosmopoliitti, jolle moni maailmankolkka on tullut vuosien varrella tutuksi. Kroonisia kiinnostuksen kohteita ovat ihminen, kieli ja kulttuuri. Aina kirjoittaa proosaa, runoja ja aforismeja, joista iso osa on yhteiskunnallisesti kantaa ottavia. Huumori on lähes poikkeuksetta kuvassa mukana ja usein se on sarkastista.

ainaalivireinen.fi kotisivuilla voit lukea otteita Ainan kirjoista ”Hautomo”, ”Sanavapaa”, ”Hikipaja”, ”Labyrintti nimeltä Baabeli”, ”Paskapäiväkirja” ja ”Semisimppeli nippelipeli”.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAina Ali-Vireinen
Teoksen nimiLabyrintti nimeltä Baabeli
SKUP-LABY-73168E
AvainsanatFantasia, Huumori, Kehityskertomus, Musta huumori, Rappioromantiikka, Underground, maaginen realismi, nuoriso, psykologia
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja