Aino Havukainen & Sami Toivonen : Tatu ja Patu kesäleirillä

Experience the hilarious summer camp adventures with Tatu and Patu, where everyday activities take a delightfully unexpected twist.
Kenelle: For children ages 7–12 who love funny picture books and adventure.
Haluatko mukaan kaikkien aikojen kivoimmalle kesäleirille? Hyppää kyytiin, sillä Tatun ja Patun leiribussi starttaa nyt!
Timppa on lähdössä ensimmäistä kertaa leirille. Jo bussissa hän tutustuu kahteen hauskaan ja outoon tyyppiin. Tatu ja Patu jos ketkä osaavat ottaa leirielämästä kaiken irti. Tosin jotkin heidän tapansa ovat Timpan mielestä aika omaperäisiä. Miksi he yrittävät istuttaa puita tuoliin? Tai haluavat jakaa teltan sektoreiksi? Kesäleiristä lätynpaistoineen, lipunryöstöineen ja leirinuotioineen tulee kerta kaikkiaan mahtava. Siitäkin huolimatta, että Tatu, Patu ja Timppa melkein eksyvät metsään.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Aino Havukainen & Sami Toivonen |
Teoksen nimi | Tatu ja Patu kesäleirillä |