Aira Savisaari : Joku siipi pitäis olla

Alkaen 2,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JOKU-B31EB1
Katso kaikki vaihtoehdot

Punainen
viilaa pulpetin kantta
kieli karhea, kuin jäinen lumi
se on raivostunut kumi

Bileitä, läksyjä, hyvää läppää, kavereita ja kiusaajia, poikia ja tyttöjä. Elämä on ihanaa tänään, mutta sattuu huomenna. Mikä parasta, älä oleta kenenkään aikuisen ymmärtävän, mitä nyt on meneillä.

Joku siipi pitäis olla riimittelee nuorten arjen iloista ja rosoista. Tässä maailmassa surffataan aallonharjalta aina pohjaan saakka. Runokirjaa maustavat nuorten omat jutut: mistä tietää onko tyttö varattu, kuinka vanhemmat huutavat yöllä toisilleen ja miten moponraato elvytetään. Lisäksi selviää monia muita meidän luokan asioita.

Sarjakuvaa piirtänyt Lotta Kauppi kuvittaa raikkaasti ja oivaltavasti nuorten maailmaa humoristisilla piirroshahmoilla.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAira Savisaari
Teoksen nimiJoku siipi pitäis olla
SKUP-JOKU-B31EB1
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja