Åke Holmberg : Totte Svensson Pariisissa

Alkaen 7,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TOTT-70181A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Åke Holmbergin luoma kuuluisa yksityisetsivä Totte Svensson palaa jälleen ratkomaan arvoituksia, kun Pariisin lähistöllä katoaa kokonainen linna. Tämän seikkailun vauhdikkaat käänteet ja yllätykset tempaisivat mukaansa niin kokeneet arvoitusten ratkojat kuin uudetkin jännityksen ystävät.

Kenelle: 7–12-vuotiaille seikkailuiden ja jännityksen ystäville.

Ruotsalainen kirjailija Åke Holmberg loi salapoliisisankariinsa Totte Svenssonin jo 1948. Siitä alkaen tämä verraton yksityisetsivä, lastenkirjallisuuden Sherlock Holmes, on seikkaillut monissa kirjoissa ja saavuttanut lasten suosion yli kymmenessä maassa.

Yksityisetsivä saa työssään tottua siihen, että kaikki katoaa. Tällä kertaa huolimaton miljonääri rouva on hukannut Pariisin lähistöllä kokonaisen linnan. Milloin marseillelaisen lautasliinakauppiaan, milloin cherbourgilaisen sardiiniedustajan vale puvussa Totte Svensson suorittaa nerokkaita tutkimuksiaan, jotka johtavat pian tiettyjen suippokärkisten kenkien jäljille — monipuolinen Jeppe Kärppä on sitten viime näkemän siirtynyt kiinteistöalalle! Lukija seuraa henkeään pidätellen verkon kiristymistä rikosliigan ympä rille aina vanhan linnan maanalaisissa käytävissä tapahtuvaan jännittävään loppunäytökseen asti.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäÅke Holmberg
Muut tekijätEila Kivikkaho (suom.)
Teoksen nimiTotte Svensson Pariisissa
AlkuteosTure Sventon i Paris
SKUP-TOTT-70181A
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja