Alastair Campbell : Graafisen suunnittelijan opas

Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-GRAA-722504
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Graafisen suunnittelun keskeiset osa-alueet, kuten typografia, painomenetelmät ja kuvitustyöt, avautuvat käytännönläheisesti tässä oppaassa.

suunnitteluprosessi typografia laajuuden laskeminen toimeksianto valokuvaus kuvitustyö suunnittelutarvikkeisto ladontamenetelmät reprotyö nelivärisävykartat vedoskorjailu painomenetelmät painopaperit arkkitaitto sidonta sanasto

Päällys Heikki Kalliomaa

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAlastair Campbell
Muut tekijätHeli Setälä
Teoksen nimiGraafisen suunnittelijan opas
AlkuteosThe designer's handbook
SKUP-GRAA-722504
Avainsanatgraafinen suunnittelu
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja