Alpo Harala : Erällä kotomailla ja erämaissa
18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ERAL-77E553

Alpo Harala kertoo elämyksellisistä eräretkistä Hämeen ja Lapin metsissä, keskittyen erityisesti koirien rooliin metsästysseuruudessa. Tarinat ulottuvat poikavuosista sota-aikojen metsästysmatkoihin sekä paluuseen lapsuuden eräpoluille.
Alpo Harala kertoo ikimuistoisista eräretkistä niin Hämeen kuin Lapinkin metsissä ja kairoissa. Mukana on tarinoita poikavuosien kokemuksista ensimmäisillä jahtireissuilla, metsästyksestä viime soti ennen ja niiden jälkeen sekä paluusta tutuille eräpoluille. Tarinoinnin keskipisteenä ovat toki koirat, niin karhukoirat kuin pystykorvat, joiden yhteisenä piirteenä on se, että ne ovat riistaverisiä kaikenviljan koiria.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Alpo Harala |
| Teoksen nimi | Erällä kotomailla ja erämaissa |
| SKU | P-ERAL-77E553 |
