Anders Wikström : Onnellinen leipuri

Alkaen 12,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ONNE-4C7730
Katso kaikki vaihtoehdot

Andersin resepteillä leivot kaiken, mitä tarvitaan täydelliseen juhlapöytään!

Koko Suomi leipoo -ohjelman ensimmäisen kauden voittanut Anders esittelee parhaat reseptinsä. Niissä näkyvät niin suomalaiset perinteet, suomenruotsalaiset vivahteet kuin modernit tuulahduksetkin.

Andersin leivontafilosofia kiteytyy kolmeen sanaan: maku, kauneus ja yksinkertaisuus. Tärkeintä on maku, mutta tyylikäs ulkonäkö kruunaa lopputuloksen. Näyttävät koristelut eivät kuitenkaan vaadi tuntikausien pipertelyä vaan kekseliäisyyttä ja hyviä ideoita.

Kirjan kodikas tunnelma kutsuu sinutkin kokeilemaan - kakut, leivokset, pikkuleivät ja pullat eivät ole koskaan maistuneet näin herkullisilta. Vai miltä kuulostavat raparperimoussekakku, suklaa-pähkinä-karpalokakku, porkkanakuppikakut tai siirappipikkuleivät? Juhlavieraasi eivät varmasti lähde nälkäisinä kotiin!

Anders Wikström (s. 1980) on leiponut lapsesta asti ja rakastanut aina makeaa. Jo teini-ikäisenä hän vastasi perheensä juhlaleivonnaisista. Andersille leipominen on tapa toteuttaa itseään, ja tärkeintä on tunteella tekeminen, sillä silloin lopputulos myös maistuu rakkaudella leivotulta. Koko Suomi leipoo -ohjelmassa Anders pääsi näyttämään taitonsa - ja tuomareiden ylistämänä voitti ensimmäisen kauden. Anders asuu Sipoossa itse rakentamassaan talossa vaimonsa ja kahden pienen tyttärensä kanssa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnders Wikström
Muut tekijätLaura Riihelä
Teoksen nimiOnnellinen leipuri
Avainsanatleivonnaiset, leipominen
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja