Ann Cleeves : Kiven varjo

30,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KIVE-0D20F3
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Ann Cleevesin Shetlanti-sarjan odotettu uusi osa vie synkille Orkneysaarille, jossa menneisyyden varjot ja saaren tiiviit salaisuudet kietoutuvat yhteen ratkaisemattoman rikoksen ympärille.

Shetlanti-sarjan etsivän Jimmy Perezin hartaasti odotettu ja dramaattinen paluu.

Komisario Jimmy Perez on muuttanut uuden perheensä kanssa kauniille mutta myrskyisille Orkneysaarille. Erään saaria riepotelleen talvimyrskyn jälkeen läheltä entisiä arkeologisia kaivauksia löydetään kylmäverisesti murhattu mies. Perezin järkytykseksi uhri on hänen lapsuudenystävänsä Archie Stout.

Perez joutuu uppoutumaan syvälle saaren historiaan ja sen asukkaiden synkkiin salaisuuksiin. Hänen täytyy onnistua erottamaan totuus legendoista, ennen kuin tappaja iskee uudelleen.

Dekkarikuningatar Ann Cleeves tunnetaan rakastetun Shetlanti-sarjan ohella Vera Stanhope- ja Kahden joen välissä -sarjoista.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnn Cleeves
Teoksen nimiKiven varjo
AlkuteosThe Killing Stones
Avainsanatrikoskirjallisuus, Shetlanti, salapoliisikirjallisuus, Orkneysaaret
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja