Anna Alanko : Ensimmäinen kesäpäivä

14,00 €
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ENSI-DB9CFC
Katso kaikki vaihtoehdot

Älykäs ja viiltävän hauska romaani perheestä, parisuhteesta ja pahantuulisista ihmisistä.

Nainen haaveilee toisesta raskaudesta ja suunnittelee puolisonsa kanssa unelmien asunnon ostamista, vaikka samaan aikaan avioliitto rakoilee pahasti. Puoliso on etäinen, ja kun lisäksi paljastuu suhde nuorempaan opiskelukaveriin, nainen etsii apua terapiasta, kahdenkeskisistä lounashetkistä, asian lakaisemisesta maton alle ja suhteen avaamisesta. Mutta täytyykö parisuhteeseen jäädä, jos toivoo yhteistä lasta? Entä miten uusperhe muodostetaan?

Rohkea esikoisteos kuvaa raivostuttavan samaistuttavaa jahkailua elämänmuutosten edessä ja antaa samalla kyytiä keskiluokkaisille ydinperheihanteille.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnna Alanko
Teoksen nimiEnsimmäinen kesäpäivä
Avainsanatperhe, parisuhde, avioero, lapsiperhe, lapset, lapsettomuus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja
Finlandia Kirja lähettää paketit aina ajallaan, ja olen saanut usean opintoih...
Hanna kirjoitti hiljattain arvostelun