Anna Bergenström : Välimeren ruokaherkut

9,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VALI-09DDC5
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Välimeren ruokaherkut tutustuttaa lukijan kiehtovaan, värikkääseen ja herkulliseen Välimeren ruokakulttuuriin. Anna Bergenström tarjoaa runsaasti ohjeita ranskalaisten, italialaisten ja pohjoisafrikkalaisten makujen maailmaan.

ruoka on Välimeren maissa jännittävää, värikästä, mausteentuoksuista ja usein terveellisempiä kuin monessa muussa keittiössä. Myös muualla maailmassa on viime vuosina virinnyt kiinnostus näitä kiehtovia ja hiukan eksoottisiakin herkkuja kohtaan.

Anna Bergenström, monia suosittuja ruokakirjoja kirjoittanut toimittaja, on kerännyt kirjaansa ruokaherkkuja etenkin Ranskan Provencesta, jonka ruokakulttuuri on saanut runsaasti vaikutteita Marokosta, Algeriasta, Tunisiasta ja Italiasta. Hänen ohjeidensa avulla suomalainenkin emäntä loihtii pöytään makoisia ja silmää hiveleviä aterioita salaateista ja vihanneksista täyteläisiin jälkiruokiin saakka.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnna Bergenström
Teoksen nimiVälimeren ruokaherkut
AlkuteosAnnas medelhavsmat
SKUP-VALI-09DDC5
Avainsanatruokaohjeet, ruokakulttuuri
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja