Anna Ehring : Silli ja eläimet
21,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SILL-720D1B

Silli ja eläimet tarjoaa lämminhenkisen kurkistuksen maaseudun elämään ja ystävyyden merkitykseen helppolukuisessa muodossa.
Kenelle: 6–9-vuotiaille lapsille, jotka pitävät eläimistä ja ystävyystarinoista.
Pikkukoululaisten helppolukuinen ja lämminhenkinen sarja kertoo kuusivuotiaasta Hugo ”Silli” Virtalasta. Silli on innoissaan, sillä eskarikaveri Helmin perhe on tulossa katsomaan Olkkosten vanhaa taloa. Jos he pitävät siitä, Helmi ehkä muuttaisi Sillin naapuriin! Silli päättää tehdä kaikkensa, jotta Helmi viihtyisi. Hän esittelee paikkoja ja tietysti kaikki eläimet, sillä Helmi pitää eläimistä. Maalla niitä kohtaakin joka nurkalla, jopa vaarin tiskialtaan alla. Mutta kaikki menee pieleen. Eläimiä on liikaa, ja ne surisevat, purevat, kakkaavat ja ovat aivan mahdottomia... Miten Sillin toiveen käy?
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Anna Ehring |
| Muut tekijät | Kuvittaja: Moa Graaf Kääntänyt: Raija Rintamäki |
| Teoksen nimi | Silli ja eläimet |
| Alkuteos | Sillen och alla djuren |
| SKU | P-SILL-720D1B |
