Anna Gavalda : Viiniä keittiössä

Jopa -43 % Alkaen 2,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
0128531
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Anna Gavaldan teos käsittelee eron kipua ja ihmissuhteiden rohkeutta, yhdistäen ranskalaista kepeyttä ja lämpöä arjen hetkiin.

"Kuinka kauan kestää ennen kuin unohtaa sen ihmisen tuoksun jolta sai rakkautta? Entä milloin lakkaa itse rakastamasta?"

Olipa kerran nainen, jonka mies löysi toisen, ja nainen jäi yksin lasten kanssa, ja... Kyllä, se tavallinen tarina mutta ranskalaista kepeyttä tulvillaan. Anna Gavalda osuu naulan kantaan. Höyhenenkevyesti ja lämpimästi hän kertoo siitä, kuinka jättäminen on joskus rohkeutta ja jääminen pelkuruutta – vai miten päin se oli?

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
ErikoisominaisuusAlennus
Tuoteryhmä
TekijäAnna Gavalda
Muut tekijätTitia Schuurman
Teoksen nimiViiniä keittiössä
SijaintiPaikallisvarasto Lähetetään seuraavana arkipäivänä
KustantajaGummerus
Painovuosi2003
Painos2
SidontaSidottu kansipaperein (kovakantinen)
Sivumäärä132
AlkuteosJe l'aimais
Kielisuomi
ISBN9512062437
KuntoErinomainen (K4)
Kansipaperin kuntoPientä kulumaa
SKU0128531
Korkeus (mm)195
Syvyys (mm)122
Paksuus (mm)16
Paino (g)196
VerokantaALV 13,5 %
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja