Annamari Ylianttila : Äidit ja kirjoittamisen ilo

21,60 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-AIDI-BBAAAE
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Löydä yli sata innostavaa kirjoitusideaa ja tapaa tallentaa elämän ainutlaatuisia hetkiä leikillisesti ja luovasti.

Kenelle: Kirjoittamista elämäänsä kaipaaville sekä kaikille äideille ja lapsen läheisille.

Äidit ja kirjoittamisen ilo opas leikkivään kirjoittamiseen tarjoaa yli sata tapaa tallentaa elämän merkittäviä satunnaisuuksia. Kirjoitusideat kulkevat omaelämäkerrallisuudesta fiktioon, tajunnanvirrasta kuviin, kirjeisiin ja luovaan listaamiseen. Niissä muistellaan, kuvitellaan, keksitään, pohditaan, syvennytään ja
kevennytään.

Teos on kirjoitettu kaikenlaisille äideille: äideiksi haluaville, tuoreille äideille, uhmaikäisille äideille ja uhmaikäisten äideille, teini-ikäisten äideille, aikuisten lasten äideille, sisäisten lasten äideille, isoäideille, esiäideille, äitipuolille,
äidillisille naisille ja miehille... Kirja sopii myös isille, isoisille, tyttärille, pojille, kummitädeille, kummisedille ja muille lapsen läheisille. Siitä löytyy ideoita kaikille kirjoittamista elämäänsä kaipaaville.

Annamari Ylianttila on kirjallisuuden opiskelija, teatteri-ilmaisun ohjaaja ja sanataideohjaaja, joka haluaa innostaa ihmisiä kirjoittamisen ja lukemisen pariin.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnnamari Ylianttila
Teoksen nimiÄidit ja kirjoittamisen ilo
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja