Anneliese Eckert : Nyt leivotaan

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NYT--B79780
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Innostu leipomaan tuoretta leipää, sämpylöitä ja pullia selkeiden ohjeiden sekä inspiroivan kuvituksen avulla.

Leivän leipominen ei ole vaikeaa; leivät, sämpylät ja pullat onnistuvat Nyt leipomaan -kirjan ohjeita seuraten. Aloittelevaa leipuria varten kirjassa selvitetään seikkaperäisesti kaikki leivonnassa tarvittavat välineet, ainekset ja leivonnan työvaiheet. Kokenut leipuri löytää kirjasta haasteellisia ohjeita ja kauan unohduksissa olleita reseptejä. Herkullinen, kauttaaltaan nelivärinen kuvitus antaa aavistuksen siitä, miltä tuoksuva, vastaleivottu leipä maistuu!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnneliese Eckert
Muut tekijätLeena Vallisaari & Gerhard Eckertym.
Teoksen nimiNyt leivotaan
AlkuteosMehr Freude und Erfolg beim Brotbacken
SKUP-NYT--B79780
Avainsanatleipominen
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja