Annukka Cederlöf : Tiluksilla : unelmani maalla

Alkaen 15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TILU-87895C
Katso kaikki vaihtoehdot

Monien mutkien matka unelmaan maaseudulla

Annukka Cederlöf on kaupunkilaistyttö, joka unelmoi pienestä pitäen omasta ponista. Kirjassaan Tiluksilla.Unelmani maalla Annukka kertoo niin omastaan kuin rakastettavien karvaisten kaveriensa tiestä pientilalle Vihtiin.

Roki, Derkun, Severi, Pelle, Ilona, Antero, Nipa ja Mäkinen ovat tuttuja hahmoja Tiluksilla-kanavien seuraajille. Emäntänä kaiken keskellä toimii Annukka Cederlöf, jonka tie kaupungista maalle on vaatinut monia käänteitä ja unelmaan uskomista. Mielessä kytenyt haave omasta ponista toteutui, kun Annukka perheineen päätti muuttaa maalle. Mukana muuttivat kaikenkarvaiset kaverit, joiden edesottamuksista raportoimisesta ja maatilan onnesta ja kiperistäkin tilanteista on sittemmin tullut hänelle työ.

Annukka Cederlöf työskenteli Helsingissä poliisina, kunnes päätti keskittyä pitämään tilaa Vihdissä noin 70 eläimen emäntänä. Emäntä häärii Tiluksilla-nimisen sosiaalisen median kanavilla, joilla on yhteensä yli 200 000 seuraajaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAnnukka Cederlöf
Muut tekijätKannen suunnittelu tai taide: Emmi Jormalainen ja AJ Savolainen
Teoksen nimiTiluksilla : unelmani maalla
SKUP-TILU-87895C
Avainsanatunelmat, emännät, maaseutu, maallemuutto, kotieläintalous, landsbygd, önskedrömmar, husdjursskötsel (ekonomi), pientilat, husmödrar, flyttning till landsbygden, småbruk
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja