Armas J. Pulla : "Jees hapankaalia, Senõr", sanoi vääpeli Ryhmy : jutelma sotatoveruksista

5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-JEES-2250EF
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Armas J. Pullan teos seuraa vääpeli Ryhmyn ja Romppaisen seikkailuja Nicaraguassa, jossa heidän erityiseksi tehtäväkseen muodostuu paikallisen vallankumouksen toimeenpano. Humoristinen kertomus sotatoveruudesta ja odottamattomista käänteistä vie lukijan eksoottisiin maisemiin ja ainutlaatuiseen tunnelmaan.

"Jees, hapankaalia, señor!" sanoi vääpeli Ryhmy

Julistaessaan sodan Suomea vastaan Nicaraguan tasavalta oli unohtanut sankarimme Ryhmyn ja Romppaisen olemassaolon — jos siellä heistä mitään tiedettiinkään. Ryhmyn ja Romppaisen tehtäväksi jäi toimittaa siellä pieni vallankumous, joka kuitenkin joutui kärsimään siitä, että toverit Vengrovska samaan aikaan toimeenpani omaansa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäArmas J. Pulla
Teoksen nimi"Jees hapankaalia, Senõr", sanoi vääpeli Ryhmy : jutelma sotatoveruksista
SKUP-JEES-2250EF
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja