Arvo Aallas : Pilkkuja meren peilissä
Alkaen 6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PILK-8910AD

Arvo Aallaksen "Pilkkuja meren peilissä" tarjoaa elävän ja harvinaisen kuvauksen ihmisistä, linnuista ja yksinäisistä saarista oikukkaan meren ja alkuperäisen luonnon keskellä.
Arvo Aallaksen »Pilkkuja meren peilissä» on elävä, lajissaan harvinainen kuvaus ihmisistä, linnuista ja yksinäisistä saarista — elämästä oikullisen ja arvaamattoman meren ja alkuperäisen luonnon keskellä. Kirjan kolme ihmistä viettää näillä pienillä saarilla onnellista yksinäisten kesää ainoina naapureinaan yli neljätuhatta avomeren ja ulkosaariston siivekästä eläjää. Romaanin päähenkilöt, linnut, saaret, kalastajat, luotsit, valtamerilaivat — kaikki ovat kuin vähäisiä pilkkuja kannettoman ilmameren alla, meren suuressa peilissä — osa luonnon suurta kokonaisuutta.
Romaani linnuista, merestä ja ihmisistä
Suurenmoinen luonnonkirja
Loistellas kuvateos
Lahja ystävällenne — lahja itsellenne
Romaani linnuista, merestä ja ihmisistä
Suurenmoinen luonnonkirja
Loistellas kuvateos
Lahja ystävällenne — lahja itsellenne
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Arvo Aallas |
| Muut tekijät | Reino Vihinen |
| Teoksen nimi | Pilkkuja meren peilissä |
| SKU | P-PILK-8910AD |
