Astrid Lindgren : Eemeli ja keittokulho

Alkaen 9,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-EEME-9C57C3
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Astrid Lindgrenin Eemeli ja keittokulho tarjoaa riemastuttavan katsauksen Vaahteramäen Eemelin hulvattomiin tempauksiin ja kekseliäisyyteen.

Kenelle: 2–6-vuotiaille lapsille

Sana vintiö kuvaa Vaahteramäen Eemeliä ehkä paremmin kuin ketään muuta: aina kujeilemassa, mutta ei koskaan pahat mielessä.

Tämä hilpeä kuvakirja kertoo siitä päivästä, jolloin Eemelin perheessä syötiin herkullista lihakeittoa. Kun jokainen oli syönyt riittävästi, jäi suuren kukallisen kulhon pohjalle keittoa vielä tilkka. Eemeli päätti pelastaa sen vatsaansa. Hän työnsi päänsä kulhoon, hörppäsi reippaasti, mutta ei saanutkaan enää päätään irti! Mikä nyt eteen, rikotaanko arvokas pilkkumi vai viedäkö poika lääkärille, ihmettelivät äiti ja isä ymmällään.

Ongelmaan löytyy ratkaisu, mutta Eemeli ei olisi Eemeli, ellei päivän mittaan sattuisi vielä yhtä ja toista täysin yllättävää. Hauska kertomus 2–6-vuotiaille.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAstrid Lindgren
Muut tekijätAila Meriluoto & Björn Berg
Teoksen nimiEemeli ja keittokulho
AlkuteosEmil och soppskålen
SKUP-EEME-9C57C3
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja