August Strindberg : Suuri maantie : vaellusdraama, jossa on seitsemän pysähdyspaikkaa

Alkaen 6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUUR-91034D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

August Strindbergin Suuri maantie tarjoaa syvällisen vaellusdraaman, jossa mystiikka ja itsensä etsintä yhdistyvät elämänmatkan pohdintaan. Teos tunnetaan avoimena ripittäytymisenä ja tiivistyy optimistiseksi kuvaukseksi elämän vaelluksesta.

»Suuri maantie» on samoin kuin »Tie Damaskokseen» ja »Uninäytelmä» itse-erittely, avoin rippi. Tätä Strindbergin viimeistä näytelmää hallitsee osittain yhä »palkkapiian pojan» mieliala; toisaalta se on kasvanut ristiriidoista selkiytymiseen ja julistaa laukeamista, tasapainoa. Vaellusnäytelmistä viimeinen ei ole väsynyt jäähyväisele, pohjimmaltaan se on optimistinen: elämä on suuri vaellus, matka suuremmalle tasangolle.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAugust Strindberg
Muut tekijätToini Havu
Teoksen nimiSuuri maantie : vaellusdraama, jossa on seitsemän pysähdyspaikkaa
AlkuteosStora landsvägen
SKUP-SUUR-91034D
Avainsanatmystiikka, vaellus, etsintä
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja