Aura Nurmi : Karkuteillä

30,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KARK-86CACC
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Kuriton eroottinen matkaromaani vie lukijan Tokion sykkeeseen, jossa kohtaavat vapauden kaipuu, rakkaus ja omien rajojen etsintä.

Kenelle: Queer-kirjallisuuden, eroottisen kirjallisuuden ja Japanista kiinnostuneille.

Kurittoman eroottinen matkaromaani ihmisistä, jotka osaavat kohdata elämän.

Suomalainen Kauri matkustaa Tokioon, Japaniin. Hän tapaa queer-yhteisölle tarkoitetussa rouva Hiraokan majatalossa Juri-nimisen naisen, joka rimpuilee kurinalaisessa työelämässä ja kaipaa vanhaa sirkustaiteilijan elämäänsä. Kauri hullaantuu Juriin - ja huomaa pian muuttaneensa tämän lattialle asumaan. Asuntojärjestelyn päälle tulee kuitenkin myös Jurin insinöörimies Takeo.

Ensimmäisestä kesästä Tokiossa tulee seikkailu. Rakastavat karkaavat moottoripyöräreissulle kohti Suzukaa ja Okinawaa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäAura Nurmi
Teoksen nimiKarkuteillä
Avainsanatrakkaus, seksi, Japani, matkakirjallisuus, queer-kirjallisuus, eskapismi, eroottisuus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja