Belinda Bauer : Näkijä

10,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NAKI-03285D
Katso kaikki vaihtoehdot

Anna ja James Buckin ainoa lapsi Daniel katosi kotikadulta, kun poika oli neljän ikäinen. Danielista jäivät vain pienet jalanjäljet naapurissa olevan autokorjaamon edustalle ajetussa tuoreessa betonissa. Mitä sen jälkeen tapahtui, on mysteeri. Vuosi katoamisen jälkeen Anna on yhä sekaisin surusta, eristäytynyt omiin oloihinsa, ja vaalii jalanjälkiä kuin ainoaa aarrettaan.

Kun Anna kuulee julkkikseksi kohonneesta meediosta, näkijästä, hän tarttuu tähän viimeisenä oljenkortenaan. Myös poliisi on meedion avusta kiinnostunut selvittäessään samoihin aikoihin Danielin kanssa kadonneen Edie-tytön tapausta. Vieläkö on toivoa lasten löytämisestä, näin pitkän ajan jälkeen? Piinaavan jännittävä juoni imaisee mukaansa, ja omaääninen, taitava kertoja onnistuu yllättämään lukijan hätkähdyttävällä tavalla.

Belinda Bauer on palkittu brittikirjailija, joka asuu Walesissa. Bauerin esikoinen Hautanummi herätti rikosromaanipiirien huomion ja oli kaikkien aikojen ensimmäinen esikoisromaani, jolle myönnettiin arvostettu CWA:n Gold Dagger -palkinto. Näkijä on Bauerin viides suomennettu romaani.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäBelinda Bauer
Teoksen nimiNäkijä
AlkuteosThe shut eye
SKUP-NAKI-03285D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja