Betty Barnden : Virkatut kukkatilkut : 75 hurmaavaa mallia torkkupeittoihin, asusteisiin ja moneen muuhun

23,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-VIRK-A0CF0E
Katso kaikki vaihtoehdot
Virkatut tilkut ovat mainioita käsitöitä paljon liikkuvalle: lanka ja virkkuukoukku kulkevat kätevästi kassissa niin loma- ja työmatkoilla kuin kyläreissuillakin. Tämä kirja sisältää hurmaavan valikoiman kolmion, neliön ja vinoneliön muotoisia, kuusikulmaisia sekä pyöreitä kukka-aiheisia tilkkuja.

Värikkäästä, kirjan kaikki mallit esittelevästä kuvahakemistosta voi helposti valita haluamansa tilkut. Kaikkiin töihin on kirjalliset ohjeet ja ohjekaaviot. Lisäksi kirjassa on hyödyllistä tietoa virkkaustekniikoista ja luovuutta herätteleviä mallitöitä, joista saa ideoita tilkkujen käyttöön.

Betty Barnden on Britannian tunnetuimpia virkkauksen harrastajia ja virkkausmallien suunnittelijoita.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäBetty Barnden
Muut tekijätMirkka Santala
Teoksen nimiVirkatut kukkatilkut : 75 hurmaavaa mallia torkkupeittoihin, asusteisiin ja moneen muuhun
Alkuteos75 crocheted floral blocks
SKUP-VIRK-A0CF0E
Avainsanatkäsityöohjeet, käsityöt, tilkkutyöt, virkkaus
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja