Beverley Nichols : Kuoleman hidas musiikki

Alkaen 2,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KUOL-2D89CD
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Beverley Nicholsin 'Kuoleman hidas musiikki' tarjoaa perinteistä ja modernia jännitystä perinteisen salapoliisiromaanin ystäville, jossa murhamysteeriä selvitetään yllättävässä ympäristössä.

Kenelle: Dekkareiden ystäville

SAPO vangitsee mielenkiintonne
perinteinen salapoliisiromaani
klassikko
modernia jännitystä

Vuosisadan kolkoin murha.
Näin kirjoitti Seabourne Heraldin kirjeenvaihtaja murhasta, jota pieni huvittelevien joukko oli todistamassa. Se tuntui todellakin tahallisen kolkolta, aivan kuin sen olisi suunnitellut joku käsikirjoituksen tekijä.
Hilpeämpää taustaa murhalle olisi tuskin voinut kuvitella: tivoli loimusi kirkkaita valoja, ilo oli ylimmillään, ja Avejuujen läpikulkareitillä Bill alle työsivut vaihtamassa. Mec, mekaniikko, seisoi, kun sijaan sinuaali pölyä ja öljyä, pimeyttä, raiteiden kolinaa ja ylhäältä kuuluivia kiljahduksia. Ja sitten se tapahtui. Viiltävä kiljaisu joka leikkasi kaikki muut äänet. Oli tapahtunut murha.

Englantilainen Beverley Nichols ja hänen mestarietsivänsä Horatio Green ovat dekkarien ystävien tuttuja. Somerset Maugham oli sitä mieltä, että Nichols kuuluu aikamme kolmen parhaan salapoliisikirjailijan joukkoon.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäBeverley Nichols
Muut tekijätEero Ahmavaara
Teoksen nimiKuoleman hidas musiikki
AlkuteosDeath to slow music
SKUP-KUOL-2D89CD
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja