Björn Landström : Olipa kerran : klassillisia satuja

Alkaen 18,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-OLIP-8E4F8D
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Björn Landströmin kuvittama "Olipa kerran : klassillisia satuja" kokoaa yhteen länsimaisen satuperinteen tunnetuimpia tarinoita Grimmin veljeksiltä, Charles Perrault'lta, Oscar Wildelta ja monelta muulta rakastetulta kertojalta.

Kenelle: 6+ -vuotiaille lapsille ja koko perheelle

Björn Landström – LAIVA -kirjan ja muiden suurteosten maailmankuulu tekijä – on kuvittanut tämän klassillisten satujen valikoiman. Hän on itse poiminut nämää länsimaisen satuaarteiston kukkaset, ja me tapaamme mm. seuraavat suuret nimet: Grimmin veljekset, Charles Perrault, Oscar Wilde; Pohjolaa edustavat H.C. Andersen, Z. Topelius, Asbjörnsen & Moe, Astrid Lindgren ja Tove Jansson.

Olipa kerran -teoksessa Björn Landström on mielikuvituksen ja siveltimen taikuri joka käden käänteessä loihtii esiin sadun maailman kaikille – ja kaiken ikäisille – lukijoille. Olipa kerran on oikea koko perheen aarrearkmio.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäBjörn Landström
Muut tekijätBjörn Landström
Teoksen nimiOlipa kerran : klassillisia satuja
SKUP-OLIP-8E4F8D
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja