Bo Karlson : Wireless foresight : scenarios of the mobile world in 2015

16,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-WIRE-D29183
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Bo Karlsonin teos tarkastelee langattoman viestinnän teollisuuden ja teknologian kehitysnäkymiä vuoteen 2015 saakka hyödyntäen neljää skenaariota globaalista mobiilimaailmasta. Kirja nostaa esiin alan pitkän aikavälin kehityssuunnat ja keskeiset haasteet, kuten infrastruktuurien kustannukset, järjestelmien monimutkaisuuden ja markkinoiden murrokset.

Kenelle: Kirja sopii tietoliikenne-, datakom- ja infokomialan johdolle ja asiantuntijoille sekä alan analyytikoille ja tutkijoille.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäBo Karlson
Teoksen nimiWireless foresight : scenarios of the mobile world in 2015
SKUP-WIRE-D29183
Avainsanattrådlös kommunikation, Wireless communication systems, Telecommunication, Mobile communication systems
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja