Bruce Gregory : Inventing Reality - Physics as Language

5,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-INVE-C2729A
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Bruce Gregoryn teos tarkastelee fysiikan kehitystä, teorioiden muodostumista ja kielen keskeistä roolia todellisuuden tulkinnassa. Kirja havainnollistaa, kuinka fyysiset käsitteet ovat ihmismielen luomuksia ja pohdiskelee tieteen kykyä selittää havaitsemaamme maailmaa.

Looks at the history of physics, discusses how scientists create theories to explain their observations, and describes the connection between language and reality

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäBruce Gregory
Teoksen nimiInventing Reality - Physics as Language
SKUP-INVE-C2729A
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja