C. J. Tudor : Ne muut
Pahat asiat tapahtuvat aina niille muille.
Koukuttavan omaperäinen trilleri Liitu-ukon tekijältä.
Gabe on kotimatkalla, kun hän kauhukseen huomaa edellä ajavan auton takaikkunassa oman viisivuotiaan tyttärensä kasvot. Se on viimeinen kerta kun hän näkee Izzyn. Kolme vuotta myöhemmin Gabe ajelee yhä ympäriinsä etsien, vaikka kukaan muu ei usko Izzyn olevan elossa. Samaan aikaan samoilla teillä liikkuu toinen auto, mutta ei etsien, vaan paeten. Mistä on kyse, ja keitä ovat Ne muut?
Englantilaisen C. J. Tudorin edelliset romaanit Liitu-ukko ja Paluu pimeästä myytiin yli 40 maahan ja löysivät lukijansa myös Suomessa. Tudorin teokset ovat selkäpiitä karmivia, kauhun kanssa flirttailevia romaaneja, jotka kannattaa lukea valot päällä.
*
”Kiehtova, dramaattinen ja sydäntä särkevä.” Woman & Home
“CJ Tudor on suurenmoinen. En malta odottaa hänen seuraavaa kirjaansa.” Harlan Coben
“Vangitseva ja koskettava.” Sunday Express
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | C. J. Tudor |
Muut tekijät | Saara Pääkkönen |
Muut tekijät | Kääntänyt: Saara Pääkkönen Kannen suunnittelu tai taide: Lisa Brewster |
Teoksen nimi | Ne muut |
Alkuteos | The Other People |
SKU | P-NE-M-28FD1E |
Avainsanat | 2010-luku, isät, katoaminen, lapset (perheenjäsenet), murha, sieppaukset, tyttäret |