Camilla Sten : Loimut

15,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-LOIM-0A666F
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Camilla Stenin "Loimut" päättää hyytävän jännittävän Synkät vedet -kauhuserjan, jossa mystinen saaristo ja maagisen meren voimat kietoutuvat kiehtovaan tarinaan.

Hyytävän jännittävän kauhuserjan päätösosa.

Kamppailtuaan merenhaltian kauhistuttavia voimia vastaan Tuva opettelee merenkansan maagisia kykyjä. Hän tuntee olevansa yksin, kun paras ystävä Rasmus on muuttanut pois saaristosta. Sitten tapahtuu jotain hirvittävää: yhteyslautauta vajoaa jäihin kaikki matkustajat mukanaan. Sitä sanotaan onnettomuudeksi, mutta Tuva epäilee muuta. Meri loimuaa merileväden valoa, vesillä sähkkyä. Se on pahin enne, sanovat vanhat saaristolaiset. Vaaralliset ajat odottavat.

Ennen talvipäivänseisausta, kun magia on voimakkaimmillaan, pitää Tuvan pysäyttää muinainen pahuus.

Lue myös Synkät vedet - Syvyyksissä ja Synkät vedet - Sumussa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäCamilla Sten
Muut tekijätTuula Kojo & Viveca Sten
Teoksen nimiLoimut
AlkuteosMareld
SKUP-LOIM-0A666F
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja