Carole Jackson : Kaunistu väreillä : löydä oma kauneutesi, ota avuksesi värit jotka saavat sinut näyttämään upealta

Ei varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KAUN-BD4733
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Opi hyödyntämään värejä korostaaksesi luonnollista kauneuttasi ja tuomaan esiin persoonallisuutesi aivan uudella tavalla. Löydä omat värisi ja vältä virheostokset tämän kattavan oppaan avulla.

PARASTA MITÄ VOIT TEHDÄ ULKONÄKÖSI HYVÄKSI ON LÖYTÄÄ OMAT VÄRISI. OIKEAT VÄRIT KAUNISTAVAT SINUT JO TÄNÄÄN – ILMAN DIEETTIÄ, VOIMANPONNISTUSTA TAI YLIMÄÄRÄISTÄ RAHANMENOA.

Opi korostamaan luonnollista kauneuttasi ja persoonallisuuttasi oikeilla väreillä.

Kaunistu väreillä on enemmän kuin kauneuskirja. Se opastaa sinua löytämään oman "värivuodenaikasi" ja ne värit, jotka pukevat sinua parhaiten. Kirja neuvoo miten
- valitset värit vaatteisiin ja meikkiin
- löydät oman tyylisi
- kätket vartalosi puutteet värien avulla
- säästyt virheostoksilta
- arvioit mitä kangaslaadut pukevat sinua parhaiten
- valitset parhaat mahdolliset asusteet suksita huiveihin ja koruihin.

30 värin värikartta juuri omalle tyypillesi. Värimallit voit leikata irti ja ottaa mukaan aina kun lähdet vaate- tai meikkikioskoille.

Carole Jackson on kuuluisa amerikkalainen värikonsultti. Teos on käännetty jo yhdeksälle kielelle, ja maailmanlaajuinen kiinnostus värikoulua kohtaan kasvaa koko ajan. Suomessakin toimii Jacksonin kouluttama konsultti. Carole Jackson sai idean värikoulunsa opiskelessaan taidetta, psykologiaa ja muotisuunnittelua. Hän on suorittanut filosofian kandidaatin vastaavan tutkinnon sekä toiminut näyttelijänä ja valokuvamallina.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäCarole Jackson
Muut tekijätPaula Hietaranta
Teoksen nimiKaunistu väreillä : löydä oma kauneutesi, ota avuksesi värit jotka saavat sinut näyttämään upealta
AlkuteosColor me beautiful
SKUP-KAUN-BD4733
Avainsanatkauneus, meikkaus, ulkonäkö, kosmetiikka, meikit
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja