Cecelia Ahern : Nainen joka sai siivet selkäänsä ja muita kertomuksia

Ei varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NAIN-764421
Katso kaikki vaihtoehdot

Ilahduttavia tarinoita naisista eriskummallisissa tilanteissa

Oletko joskus toivonut vajoavasi maan alle? Tai halunnut kasvattaa siivet ja kohota pikkumaisuuksien yläpuolelle?

Cecelia Ahernin novellikokoelmassa mikä vain on mahdollista. Arkiset, jokaiselle tutut tilanteet ja asiat muuttuvat hulvattomiksi ja tarkkanäköisiksi kuvauksiksi niistä yhteiskunnan kipupisteistä, joihin varsinkin naiset törmäävät toistuvasti. Toisia naisista pidetään hyllyllä, toiset taas uhkaavat muuttua vanhetessaan näkymättömiksi. Kokoelman kolmeakymmentä naista yhdistää kuitenkin se, että he kaikki löytävät omat siipensä ja luottavat niiden kantavan.

Cecelia Ahern tunnetaan valtavan suosion saavuttaneista viihderomaaneistaan, ja hänen kirjojaan on myyty yli 25 miljoonaa kappaletta 40 maassa. Ahernilla on ilmiömäinen taito kirjoittaa arkisista asioista taianomaisesti ja lähestyä vaikeitakin asioita hyväntuulisesti.

"Hyvän yön satuja feministeille.” - StarTribune

”Fantastinen... Terävä valikoima vivahteikkaita kuvauksia rohkeudesta, myötätunnosta ja itseluottamuksesta.” - Publishers Weekly

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäCecelia Ahern
Muut tekijätLauri Sallamo & Heidi Tihveräinen
Muut tekijätTranslated by: Heidi Tihveräinen and Lauri Sallamo
Teoksen nimiNainen joka sai siivet selkäänsä ja muita kertomuksia
AlkuteosRoar
TakatekstiIlahduttavia tarinoita naisista eriskummallisissa tilanteissa Oletko joskus toivonut vajoavasi maan alle? Tai halunnut kasvattaa siivet ja kohota pikkumaisuuksien yläpuolelle? Cecelia Ahernin novellikokoelmassa mikä vain on mahdollista. Arkiset, jokaiselle tutut tilanteet ja asiat muuttuvat hulvattomiksi ja tarkkanäköisiksi kuvauksiksi niistä yhteiskunnan kipupisteistä, joihin varsinkin naiset törmäävät toistuvasti. Toisia naisista pidetään hyllyllä, toiset taas uhkaavat muuttua vanhetessaan näkymättömiksi. Kokoelman kolmeakymmentä naista yhdistää kuitenkin se, että he kaikki löytävät omat siipensä ja luottavat niiden kantavan. Cecelia Ahern tunnetaan valtavan suosion saavuttaneista viihderomaaneistaan, ja hänen kirjojaan on myyty yli 25 miljoonaa kappaletta 40 maassa. Ahernilla on ilmiömäinen taito kirjoittaa arkisista asioista taianomaisesti ja lähestyä vaikeitakin asioita hyväntuulisesti.
SKUP-NAIN-764421
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja