Charles Dickens : Pickwick-kerhon jälkeenjääneet paperit 1

Alkaen 5,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PICK-94E068
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Charles Dickensin tunnetuin teos, Pickwick-kerhon jälkeenjääneet paperit, kuuluu maailmankirjallisuuden riemukkaimpiin klassikoihin. Kirja tarjoaa huumoria ja englantilaisen elämäntavan tarkkailua ainutlaatuisella otteella.

Tuskin kukaan englantilainen kirjailija on niin suosittu kuin Charles Dickens (1812—1870). Tämän suuren humoristin ja fantasian taiturin teoksista Pickwick-kerhon jälkeenjääneet paperit on kaikkein rakastetuin; se on maailmankirjallisuuden riemullisimpia teoksia.

Teoksen kuolemattomana päähenkilönä on Mr. Pickwick, hänen nimeään kantavaan, 'tieteellisille' tutkimuksille pyhitetyn seuran puheenjohtaja. Kolme seuran jäsentä—urheiluhenkinen Winkle, keikarimainen Tupman ja runoja kirjoitteleva Snodgrass—ovat Mr. Pickwickin uskollisena saattuejoukkona hänen suorittaessaan tutkimusmatkoja vain ilosen Englannin kylissä ja kaupungeissa. Laupias kaitselmus halmaani puoliveliä maailman parhaiten ja omistautunein palvelija Sam Wellerin, jonka tehtävänä oli pitää huolta, että hänen herransa joten kuten pysyvät todellisuuden maailmassa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäCharles Dickens
Muut tekijätEino Palola
Teoksen nimiPickwick-kerhon jälkeenjääneet paperit 1
AlkuteosThe posthumous papers of the Pickwick Club
SKUP-PICK-94E068
Avainsanatklassikot
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja