Chika Miyata : Piirretään kaiken maailman eläimiä

Löydä luovuutesi ja opi piirtämään 75 erilaista eläintä vaiheittaisilla ohjeilla sekä hauskoin vinkeillä piirustustekniikoihin.
Kenelle: Alle kouluikäisille ja koululaisille, jotka pitävät piirtämisestä ja eläimistä.
Iloinen piirustuskirja antaa helpot ohjeet 75 eläimen piirtämiseen.
Kirja antaa innokkaille piirtäjille yksityiskohtaiset ohjeet eläinten piirtämiseen. Karhun kuono syntyy, kun ottaa mallia juomalasista, ja apinan päähän haetaan mallia kahdeksikosta. Kirja opastaa erilaisiin kynänkäyttötapoihin, joilla luodaan hohtava höyhenpeite tai raidat, pilkut ja suomut.
Kun perustaidot ovat hallussa, omiin piirroksiin saa lisää ideoita kuvista, joissa eläimet ovat monenmoisissa puuhissa. Vaihe vaiheelta etenevät ohjeet auttavat niin alle kouluikäisen kuin vanhemmankin kynäilijän löytämään piirtämisen ilon ja loihtimaan paperille suosikkieläimensä, oli se sitten orava, norsu, kilpikonna tai riikinkukko.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
Tuoteryhmä | |
---|---|
Tekijä | Chika Miyata |
Muut tekijät | Kanerva Eskola |
Muut tekijät | Translated by: Kanerva Eskola |
Teoksen nimi | Piirretään kaiken maailman eläimiä |
Avainsanat | piirustus, eläimet, mallipiirrokset |