Henrik Tikkanen & Christer Kihlman : Alastomat ja autuaat

Alkaen 8,50 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ALAS-1060C4
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Christer Kihlmanin tekstit ja Henrik Tikkasen piirrokset kuvaavat kahden ihmisruumiin kohtaamista tunteikkaasti ja aistivoimaisesti, käsitellen intohimoa, nautintoa ja elämän varjopuolia.

Kirja rakastaville ja niille jotka ovat rakastaneet. Christer Kihlmanin teksteissä ja Henrik Tikkasen piirroksissa kaksi ihmisruumista kohtaavat toisensa moninaisilla tasoilla, aistivat hieno huokoset, tuntevat tuoksut, kukkivat intohimoisen hetken. Nauttivat, kärsivät, seikkailevat, pakenevat, antautuvat erotikan juhlaan ja arkeen. Kohtaavat myös rakkauden syvät julmat varjot, sodan, väkivallan, kuoleman.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäHenrik Tikkanen & Christer Kihlman
Muut tekijätHenrik Tikkanen & Pentti Saaritsa
Teoksen nimiAlastomat ja autuaat
AlkuteosDe nakna och de saliga
SKUP-ALAS-1060C4
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja