Christina Andersson & Bettina Hongell : Tiikeri Luukas
22,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-TIIK-5363F4

Tiikeri Luukas lähtee rohkealle matkalle pois kotoaan, mukanaan laukku täynnä tärkeitä aarteita ja edessä kutkuttava seikkailu.
Kenelle: 3–6-vuotiaille lapsille.
Kangastiikeri Luukas on kiukustunut Milla-nukkeen ja päättänyt muuttaa pois kotoa. Matkalaukussa sillä on tärkeät tavaransa: pikkupeili, kaulaliina, tikkari, junalippu, kiiltokuva, liitu ja kaksi hernettä. Jotkut niistä ovat todella tärkeitä, kun Luukas seikkaillessaan joutuu ilkeän jättiläisen Saraton vangiksi. Pelastus voi joskus olla kahden herneen varassa.
* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Christina Andersson & Bettina Hongell |
| Muut tekijät | Mervi Vyyryläinen-Väänänen |
| Teoksen nimi | Tiikeri Luukas |
| SKU | P-TIIK-5363F4 |
| Avainsanat | villieläimet, tiikeri |
