Clément Lemoine & Michaël Baril : Pikon ja Fantasion seikkailuja: Sikojenlahti

15,80 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-PIKO-537D44
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Historiallinen seikkailu vie Pikon ja Fantasion Kuuban vallankumouksen ytimeen, jossa huumori ja jännitys yhdistyvät klassisessa sarjakuvassa.

Kenelle: Sarjakuvien, historian ja huumorin ystäville.

Fidel Castro on raivoissaan! Kaikki juonittelevat häntä vastaan -- jopa hänen omat miehensä tarjoavat hänelle tappavia sikareita! Piko saapuu New Yorkiin laatimaan reportaasia Castron puheesta, mutta hän päätyykin syytetyksi Castroa vastaan suunnitellusta iskusta ja sen vuoksi vangiksi Kuubaan. Klassiseen tyyliin laadittu ainutlaatuinen Pikon ja Fantasion seikkailu uusilta tekijöiltä!

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäClément Lemoine & Michaël Baril
Teoksen nimiPikon ja Fantasion seikkailuja: Sikojenlahti
AlkuteosSpirou et Fantasio Classique - Tome 1 - Le Baie des cochons
Avainsanatsarjakuva, eurooppalainen, klassikko, huumori, seikkailu, historia, Kuuba, vallankumous, Fidel Castro, Che Guevara, Marsupilami
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja