Clive Bozzard-Hill (valokuvat) : Sushi : yli 100 hyvää ohjetta
6,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-SUSH-2D7548

Sushi : yli 100 hyvää ohjetta vie sinut japanilaisen keittiön monipuoliseen ja vaihtelevaan maailmaan, tuoden sushin valmistuksen kotiisi innostavien ohjeiden avulla.
Takakansi
Sushit ovat paljon muutakin kuin raakaa kalaa ja riisiä. Sana sushi tarkoittaa viinietikalla maustettua riisiä, mutta japanilainen keittiö sisältää muutakin ja on kokonaisuudessaan huomattavan vaihteleva ja monipuolinen. Susheja voi valmistaa kypsästä kalasta, lihasta, munista, juustoista ja kaikenlaisista kasviksista. Jos muut ainekset sopivat riisin kanssa hyvin yhteen, lopputulos on yleensä onnistunut. Silmää hivelevä sushi maistuu raikkaalta ja on myös terveellistä. Kirjan innostavien ohjeiden avulla oppii sushin valmistusta, ja kun taidon lopulta hallitsee, omaan ruoanlaittoon on tullut uusia ulottuvuuksia.• 112 houkuttelevaa ohjetta
• selkeät ja helpot ainesluettelot ja valmistusohjeet takaavat onnistuneen lopputuloksen
Esittely
Aiemmin Ruokasuosikit-sarjassa ilmestyneet kirjat julkaistaan nyt uudella raikkaalla ulkoasulla.* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Tekijä | Clive Bozzard-Hill (valokuvat) |
| Muut tekijät | Helena Rantasuo |
| Teoksen nimi | Sushi : yli 100 hyvää ohjetta |
| SKU | P-SUSH-2D7548 |
| Avainsanat | ruokaohjeet, Japani, sushi |
