Debi Gliori : Naulakeitto ja muita hassunkurisia satuja

24,20 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NAUL-C103EB
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Debi Gliorin hurmaava kokoelma tuo klassikkosadut nykyaikaan railakkaiden riimien ja humoristisen kuvituksen siivittämänä.

Kenelle: 4–8-vuotiaille lapsille ja koko perheen yhteisiin satuhetkiin.

Rakastettu tarinankertoja pyyhki pölyt klassikkosaduista ja päivitti ne 2000-luvulle.
Yhdeksän tarinan kokoelmassa tavataan monia klassisia satuhahmoja, kuten pieni punainen kana, ahnas susi, reipas jänis ja hitaanpuoleinen kilpikonna. Tutut sadut on tulkinnut ja maustanut lastenkirjailija Debi Gliori.
Hurjanhauskat tarinat, railakkaat riimit ja humoristinen kuvitus kutsuvat koko perheen lennokkaille mielikuvitusmatkoille. Alkuperäisten satujen tunteminen tuo aikuisen lukuelämykseen oman maukkaan lisänsä. Tarinoissa kaikki, ihan kaikki on mahdollista!
Sisältää sadut: Pieni punainen kana, Naulakeitto, Kaupunkilaishiiri ja maalaishiiri, Leijona ja hiiri, Kilpikonna ja jänis, Susi ja kani, Olipa kerran vanha nainen joka söi kärpäsen, Kolme pientä porsasta, Paksu kissa.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäDebi Gliori
Teoksen nimiNaulakeitto ja muita hassunkurisia satuja
AlkuteosThe Book of Bedtime Stories
SKUP-NAUL-C103EB
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja