Desmond Bagley : Kultainen köli

20,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KULT-90BC50
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Desmond Bagleyn esikoisteos luo tiivistunnelmaisen tarinan eteläafrikkalaisen veneenrakentajan johdattamasta aarteenmetsästyksestä ja uskaliaasta seikkailusta Mussolinin Italiaan kätketyn kullan jäljille.

»Kulta on yhä siellä – kukaan ei ole löytänyt sitä. Se on yhä siellä – neljä tonnia kultaa siinä tunnelissa – ja kaikki jalokivet.» Peter »Hal» Halloran, rikkaiden eteläafrikkalaisten suosima loistoveneiden rakentaja katsoo kertoja, josta neljäntoista vuoden odotus on tehnyt ihmisraunion. Mutta uskomaton juttu Mussolinin Italiaan kätketystä aarteesta alkaa käydä kuulijankin hermoille. Hän on valmis uhkayritykseen, mieletön seikkailu voi alkaa.

Desmond Bagleyn, seikkailujen spesialistin, esikoinen »osoittaa kirjailijan pystyvän luomaan lujää viihdettä.» (Uusi Suomi)

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäDesmond Bagley
Muut tekijätPanu Pekkanen
Teoksen nimiKultainen köli
AlkuteosThe golden keel
SKUP-KULT-90BC50
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja