Developing inclusive teacher education

30,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-DEVE-907903
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Developing inclusive teacher education tarjoaa vertailevan näkökulman inklusiivisen opettajankoulutuksen kehittämiseen kansainvälisesti. Kirja tarkastelee, miten opettajankoulutus voi edistää yhdenvertaisuutta, osallisuutta ja monimuotoisuuden kunnioitusta nykypäivän peruskouluissa.

Kenelle: Kasvatustieteen, erityisopetuksen, opettajankoulutuksen ja koulunuudistuksen parissa työskenteleville tai opiskeleville.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
Muut tekijätTony Booth & Kari Nes ym.
Teoksen nimiDeveloping inclusive teacher education
SKUP-DEVE-907903
Avainsanatkehittäminen, erityisopetus, koulut, koulunuudistus, erityiskasvatus, opettajankoulutus, inkluusio, Teachers, integroitu opetus, specialpedagogik, lärarutbildning, integrerad undervisning, Special education, Inclusive education, opetuksen eheyttäminen
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja