Don DeLillo : Nolla kelviniä

Alkaen 16,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-NOLL-1782A2
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Don DeLillon "Nolla kelviniä" on hypnoottinen ja visionäärinen romaani perinnöstä, kuoleman aateluudesta ja arkisen elämän kauneudesta. Tämä teos tunnetaan vahvasta idearikkaudestaan ja intensiivisistä tunteistaan.

DON DeLILLO (s. 1936) on Yhdysvaltain arvostetuimpia kirjailijoita. Romaaneissaan hän kuvaa taiturimaisesti kulutusyhteiskuntaa ja sen salakavalia lakeja. Hän on kirjoittanut kuusitoista romaania ja saanut teoksistaan arvostettuja palkintoja, joihin kuuluvat mm. National Book Award, PEN/Faulkner Award, Jerusalem Prize ja PEN/Saul Bellow Award.

Hypnoottinen ja visionäärinen romaani perinnöstä jonka jätämme jälkeemme, kuoleman aateluudesta ja arkipaiväisen elämän hämmästyttävästä kauneudesta.

"Tämä kompakti tarina sisältää enemmän ideoita, argumentteja ja spekulaatiota kuin hyllyllinen scifi-romaanjea... Mutta Nolla kelviniä on ankkuroitu tunteisiin jotka ovat yhtä vanhoja ja alkukantaisia kuin ihmiskunta itse: kuolemanpelko, miehen intohimoinen rakkaus vaimoaan kohtaan, isän ja pojan ristiriitainen suhde." USA TODAY

"Rohkea... provosoiva... upea... tavoittaa aikamme paisuvat pelot." Washington Post

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäDon DeLillo
Muut tekijätHelene Bützow
Teoksen nimiNolla kelviniä
AlkuteosZero K
SKUP-NOLL-1782A2
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja