Don Marquis : Artsi ja Mehitabel

17,90 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-ARTS-325570
Katso kaikki vaihtoehdot
Tämä tiivistelmä on luotu tekoälyn avulla. Tämä ominaisuus on vielä kehitysvaiheessa, mutta se pyrkii tarjoamaan tiivistettyä ja helposti ymmärrettävää tietoa tuotteista.
Fiki-maskotti

Don Marquisin humoristiset tarinat paljastavat yhteiskunnan ja ihmisten piirteitä torakan silmin, tuoden lämpöä ja oivaltavuutta lukijalle.

Kenelle: Lämminhenkisen huumorin ja filosofisten pohdintojen ystäville.

Artsi on torakka, jolla on runoilijan sielu. Artsin ystävä Mehitabel on kujakissa, jolla on epämääräinen menneisyys - se väittää olleensa edellisessä elämässään Kleopatra. Artsi, joka taas väittää olleensa edellisessä elämässään vapaan muodon runoilija, käyttää öisin lehtimies Don Marquisin kirjoituskonetta. Artsin pienen koon vuoksi tämä ei onnistu muuten kuin hyppäämällä pää edellä jokaiselle tarvitsemalleen näppäimelle. Torakalle on tarpeeksi raskasta käyttää kirjoituskoneen kampea rivin vaihtoon, joten Artsi ei käytä tekstissään isoja kirjaimia tai välimerkkejä.

Tärkeintä on tekstin sisältö. Tämä kirja sisältää Artsin kertomia tarinoita torakan näkökulmasta, lämpimän huumorin kyllästämiä huomioita ympäristöstä ja ajan ilmiöistä - ajat ja ilmiöt eivät ole muuttuneet, saati ihmisluonto.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäDon Marquis
Muut tekijätKuvittaja: George Herriman
Teoksen nimiArtsi ja Mehitabel
SKUP-ARTS-325570
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja