Donne Geer : Kynnet kuin karkit : yli 50 kekseliästä koristeluideaa

8,00 €
Varastossa
Vain %1 jäljellä
SKU
P-KYNN-6EF357
Katso kaikki vaihtoehdot

Kynsien koristeleminen taidokkailla lakkauksilla ja pienillä koruilla on muodikas harrastus, joka näkyy suosituimmissa meikkiblogeissa.

Kalifornialaista Hey, nice nails -kauneussalonkia pyörittävien Donne ja Ginny Geerin Kynnet kuin karkit tarjoaa kekseliäitä ideoita niin kynsitaidealoittelijoille kuin lakkakuvioveteraaneillekin. Kaikenikäisille sopivassa kirjassa on runsaasti leikkisän värikkäitä kuvioita, kuten hedelmiä, eläimiä ja puhekuplia, jotka piristävät omaa ja muiden päivää. Tyylikkäämmät pitsi-, tikki- ja samettipinnat viimeistelevät viikonlopun juhla-asun. Yhdysvaltalaissiskokset mainitsevat Marimekon inspiroiman geometrisen printtikuvion erääksi kaikkien aikojen suosikeistaan.

Kirjan alkuosa esittelee kattavasti, miten kynnet tulisi huoltaa, puhdistaa ja viilata, mitä tarvikkeita kylpyhuoneen kaapista olisi hyvä löytyä ja miten lakka levitetään oikeaoppisesti.

Koristelujen haastavuus vaihtelee, mutta viimeistään kynsien kapeita ääriviivoja maalatessa konkarinkin kieli siirtyy suun keskelle. Jokainen malli neuvotaan vaihe vaiheelta havainnollisten piirroskuvien kera.

* Kuvausteksti saattaa koskea teoksen toista versiota. Kuvauksessa mainitut yksityiskohdat, kuten mahdolliset oheistuotteet, eivät välttämättä ole osa valitsemaasi teosta. Valitsemasi teoksen tarkat tiedot löytyvät alla olevasta ominaisuusluettelosta.

Lisätietoja
Tuoteryhmä
TekijäDonne Geer
Muut tekijätAino Partanen & Ginny Geer ym.
Teoksen nimiKynnet kuin karkit : yli 50 kekseliästä koristeluideaa
AlkuteosNail candy
Avainsanatkoristelu, kauneudenhoito, kynnet, kynsienhoito, dekorering, nagelvård, naglar och klor
☎ 040 541 9287 (arkisin klo 8-15)
Copyright © Finlandia Kirja